www.bulentozcagatay.com

İçeriğe git

Ana Menü

Özgeçmiş
1955 yılında Marmaris’te doğmuşum. İlk ve orta okulu Nevşehir’de okuduktan sonra 1970 yılında Ankara Fen Lisesini kazanarak, Ankara’ya geldim. Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini bitirdikten sonra uzun yıllar M.E.B Sağlık Eğitim  Merkezinde  çalıştım. Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği üyesiyim. Halen Ankara’da serbest dişhekimliği yapmaktayım. Bir yandan Mesleğimi yaparken bir yandan da Dişhekimliği Mesleğine katkı yapmak amacıyla yazılar, karikatürler, Mesleki Sunumlar gibi çeşitli çalışmalar yapmaya çalışmaktayım.
 
Amatörce karikatür çizmeye çalışıyorum.  Bazı çalışmalarım yıllar içersinde  Gır Gır, Avni, Fırt, Hıbır, Leman dergilerinde  zaman zaman yayınlanmıştır. 1997 yılında UMUT Vakfının düzenledigi karikatur yarısmasında Karikatürcüler Derneginin Özel Ödülüne layık görüldüm. Yine yıllar içersinde çok sayıda kitap ve dergiler için çalışmalar yaptığım gibi Aydın Doğan, Gabrova gibi çeşitli Karikatür Yarışmalarında finallere kalarak yurt içinde ve yurt dışında karikatürlerim sergilenmiştir. Halen Ankara Dişhekimleri Odası Dergisinin mizah sayfasını yapmaktayım.
   2008 yılından
beri  Ankara Dişhekimleri Odası tarafından sahneye  konulan '' Dişe Dokunur Bir Tiyatro '' adlı oyunda da rol  almaktayım. Bülent Özçağatay

 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön